FAIR PLAY - II LIGA
pkt

I LIGA: JUŻ TYLKO DWÓCH KANDYDATÓW NA MISTRZA
2019-04-16 / Redakcja

W walce o tytuł mistrza ligi w sezonie 2018/2019 pozostały już tylko dwie ekipy: aktualny mistrz ligi White Wings Seniors oraz The 12 Team Hawks. W grupie spadkowej też już wszystko prawie jasne.

Pierwsza połowa meczu White Wings Seniors ze Scyzorykami była bardzo zacięta i wszystko Wskazywało na to, że będzie tak do ostatniego gwizdka sędziego. Jednak z upływem czasu mistrz ligi uzyskiwał coraz wyraźniejszą przewagę, czego dowodem były kolejne bramki. Przy stanie 4-1 na boisku istniała już tylko jedna ekipa, która przy odrobinie szczęścia mogła się pokusić o jeszcze bardziej okazały rezultat. Jak się więc okazało Scyzorykom sił starczyło jedynie na pierwszą połowę.

Zdziesiątkowany Inter Team nie potrafił nawiązać równorzędnej walki z jak zwykle solidną i poukładaną drużyną KS04 Ark. Wynik 6-2 to najprawdopodobniej najniższy wymiar kary, jaki mógł spotkać beniaminka

W bardzo ważnym meczu dla układu tabeli grupy spadkowej Ziomale nadzwyczaj gładko poradzili sobie z Whitehawks. Mecz był ciekawy, Ziomale zaprezentowali interesujący futbol, szczególnie należy ich pochwalić za walkę o każdy centymetr boiska.

W meczu z liderem PCW Olimpia dość szybko objęła prowadzenie, a na dodatek chwilę później futbolówka trafiła w poprzeczkę "dwunastki", co przy odrobinie szczęścia mogło dać im komfortowe prowadzenie. Boiskowa rzeczywistość bywa jednak czasami bardzo brutalna i tak też było tym razem. The 12 Team po pięknej akcji najpierw doprowadza do wyrównania, by kilka minut później objąć prowadzenie. Chwilę później kolejne nieporozumienie w szeregach defensywnych PCW i jest już 3-1, a na domiar złego zdobywca Pucharu Ligi nie wykorzystuje rzutu karnego, co całkowicie przekreśla szanse na korzystny wynik.